İlhan İrem Forumları

İlhan İrem => Hayat Öpücüğü => Konuyu başlatan: shlmrock - 01 Eylül 2008, 15:35

Başlık: Sürgün Gibi Masallarda Hayatı ve Yapıtlarıyla İlhan İrem
Gönderen: shlmrock - 01 Eylül 2008, 15:35
Micheal Kuyucu'nun yeni kitabı Sürgün gibi masallarda.

Tanıtım yazısı şöyle.


Alıntı
"Sanatçı" tanımını hak eden az sayıda kişiden biri İlhan İrem. Önce romantik eserleriyle; seksen sonrasında rock senfoni denemeleri ve özel kurgu ve hikâyelerinden oluşan albümleriyle; doksanlı yıllarda mistik özellikleriyle ön plana çıktı. Üç ayrı kuşağa üç ayrı müzikal lezzet tattırdı.

Müzikal ürünlerinin dışında özel bir felsefe yaratarak farklılaşan ve bu felsefeyi milyonlarla paylaşan bir müzisyen İlhan İrem.
Sadece müziği ile değil, yazın dünyası ve resim sanatına yönelik üretimleri ile de özel bir duruşu var.

Onu anlatmak, hele onun derin felsefesini dile getirmek çok zor ve sayfalara sığmayacak bir iş. İlhan İrem'in müzik yaşamına ilişkin ince ayrıntıları bulabileceğiniz bu araştırma, onun uzun yıllara yaydığı müzik üretimini hikâyesini anlatıyor. Bu hikâyenin her bölümde özel bir heyecan ve çıkarılması gereken sonuçlar gizli. Müzik dünyasının bu özel sanatçısının müzik yaşamını okurken hem yakın geçmişin derinliklerine dalıp yolculuğa çıkacak hem de kafanızda sanat adına, toplum adına şekillenen "acaba"ları bir kez daha sorgulama fırsatını bulacaksınız.

Ayrıntılar burada:
http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=WBPG3I8GLG4GMJR2ZP2Oİlhan İrem”in hayatı Kitap oldu. Müzik yazarı ve eleştirmeni , radyocu Michael Kuyucu dördüncü kitabında İlhan İrem”in hayatını kaleme aldı.

“SÜRGÜN GİBİ MASALLARDA” adlı kitapta doğumundan günümüze kadar İlhan İrem”i ve onun müziğini anlatan Michael Kuyucu”nun kitabı Pegasus Yayınlarından yayınlandı.Michael Kuyucu “Sürgün Gibi Masallarda” adlı kitabında İlhan İrem”in hayatındaki ilginç dönemleri aktarırken kendi yorum ve üslubu ile popüler müzik eleştirisi de yaptı.

A”dan Z” ye bu güne kadar yayınlanan tüm İlhan İrem şarkı – plak ve albümlerinin de geniş diskoğrafik analizi ile de müzik araştırmacılara özel bir arşiv niteliği sunan kitap Michael Kuyucu”nun yayınlanan dördüncü kitabı.


Kaynak:
http://www.michaelshow.net/michael_news.asp?michael_id=45

Bulabilirsem buralarda en kısa zamanda almayı düşünüyorum.

 :)
usa online pharmacy