İlhan İrem Forumları

İlhan İrem => Hayat Öpücüğü => Konuyu başlatan: hayaletdansi - 17 Mayıs 2006, 18:19

Başlık: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: hayaletdansi - 17 Mayıs 2006, 18:19
Birbirinden değerli bir çok sanatçı 23 Mayısta Tanju Okan için bir araya geliyor…!

Sezen Aksu, Kenan Doğulu, Teoman, Nükhet Duru, Deniz Seki, İlhan İrem, Yeliz, Emre Altuğ, Levent Yüksel, Emel Müftüoğlu, İzel, Ege, Ayten Alpman, Alpay, Ayla Algan, Erol Evgin, Salim Dündar, Kamil Sönmez, Işıl Yücesoy, Demet Sağıroğlu, Mişa, Tülay ÖZER ve Turhan Yükseler Orkestrasıyla.

http://www.biletix.com/live/wtsevent.php?Eventcd=GYOA1
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: sevecen13 - 18 Mayıs 2006, 16:55
İlhan İrem sahneye mi çıkacak? Buna inanmam inkansız !
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: ashemez - 19 Mayıs 2006, 23:37
Bence fazla heveslenmeyelim. İlhan İrem bunca yıl sonra sahneye çıkacak ve kendi konseri olmayacak... Hiç inandırıcı değil. Barışarock'ta da çıkacak denmişti, ismi bile geçmişti sonra ne oldu?

Ama olmasını da istemem. Bencillik değil ama o sahne İlhan İrem'e uygun deil bence. Şimdi Roger Waters* geliyor. İngiltere'de yaptığı ışık oyunlarını falan yaparsa herkes görür sahne nasıl oluyor. ayrıca 360 derece ses sistemi varmış. Keşke Işık Dost da böyle bi konser verse. Maddi sorunlardan söz ediyordu ama devamından birşey gelmedi


* Pink Floyd'un beyni, basçısı ayrıca Işık Dost'un en beğendiği sanatçılardan biriKural D-25 gereği düzeltildi
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: PeLONi - 22 Mayıs 2006, 03:37
Ben de istemem açıkcası.. Emre Altuğ.. Yeliz...
Ben İlhan İrem'i kendi dünyasında görmek isterim..
umarım.. kendine ait bir sahnede görürüz..
belki de görmemek iyidir.. sessiz sessiz.. kim bilir..
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: Atk - 22 Mayıs 2006, 12:27
"Sezen Aksu, Kenan Doğulu, Teoman, Nükhet Duru, Deniz Seki, İlhan İrem, Yeliz, Emre Altuğ, Levent Yüksel, Emel Müftüoğlu, İzel, Ege, Ayten Alpman, Alpay, Ayla Algan, Erol Evgin, Salim Dündar, Kamil Sönmez, Işıl Yücesoy, Demet Sağıroğlu, Mişa, Tülay ÖZER ve Turhan Yükseler Orkestrasıyla."

[Burada yer alan cümle, Kural No C-9'a aykırı olması nedeniyle kaldırılmıştır] Üstadın bunlarla sahneye çıkması beni çok üzer... Ayrıca ben gizemi savunuyorum hala... Üstat benım için hep ulaşılmaz olmuştur... Böyle olmaya kalsın derim...


[Kural C-9 ve imla düzeltmesi]
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: PeLONi - 23 Mayıs 2006, 02:14
Çok haklısın..
Gizemiyle fethetti yürekleri bence..
Şarkılarını dinlerken, albüm kapaklarına gidiyor gözlerimiz..
Görmek istediğimiz gibi görmek en güzeli..
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: ergin - 27 Mayıs 2006, 12:16
İlhan İrem'i çok sevdiğini söylemesine rağmen, İrem'in 70'lerde yaptığı işlere yüz çevirerek, İlhan İrem'in "Sezen Aksu, Yeliz, Ayten Alpman, Salim Dündar, Turhan Yükseler" gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşmasının yakışıksız olacağını düşünen arkadaşlar için söylüyorum..

Eminim ki bir çoğunuz bırakın Tanju Okan'ı ya da sözkonusu diğer isimleri tanımayı Meltemler grubunu ve bu grubun üyelerini dahi bilmiyorsunuzdur.. İrem'le aynı sahneye yakıştıramadığınız bu isimlerin zamanında İlhan İrem'le nasıl bir ortak payda için çalıştıklarından da eminim haberiniz yoktur..

Keşke Tanju Okan'ın, Barış Manço'nun ya da Sezen Aksu'nun, İrem'in müziğine ve hayatına  yaptığı etkileri anlayacak kadar İlhan İrem'i tanıdığınıza emin olsaydım..

Üzülüyorum, çünkü yıllardır içimde büyük bir sevgi ve saygı ile yaşattığım İlhan İrem'in, bugün peşinden koşanların O''nu aslında hiç tanımadıklarını bilmediklerini görüyorum..
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: efsun_i - 27 Mayıs 2006, 12:27
Mesajınızı İlhan İrem'in 1995 yılında İsmail Uçkan ile yaptığı, 2005 yılında güncellenen "İlahi Yörüngesinde Melek Tozları" isimi söyleşisinden alıntı yaparak cevaplandırmak istiyorum.

"....Şarkılarım, seksenli yıllardan başlayarak, daha komplike ve çalınması daha zor bir hale dönüşmeye başladı.

Müzisyenler, ruhu algılamakta zorlanıyor... Düşlediğim yapılanmaları, alışılmadık ve tuhaf buluyorlardı.

Bunun asıl sebebi, müzik dünyasında ters yönde esen rüzgarlardı.

Arabeskleşen ortama paçalarını kaptırıp sığlaştılar !

Sakat liberal Türkiye'ye teslimiyet.

'Köprü' deki sanal görünümlü vuruşlar, tepkidir... Ve çok güzeldir, bana göre !

Bir taraftan yabancılaşıp, iç uzaylarıma dağılırken, öte yandan müzikal açılımlarımı yoğunlaştırdım.

Eski aranjörlerimin, müzisyenlerimin birçoğu, farkında olmadan, tüccar terzilere, nitelikli piyasa çalgıcılarına dönüştüler.

Doğal olarak, lisanımı anlamıyorlardı artık !

Seksenler kabuk değiştirme dönemimdi.

Kendilerine tek tek doğru hayatı işaret edip, uzunca bir tolerans bekleyişinden sonra, sevgililerimi, dostlarımı, arkadaşlarımı, müzisyenlerimi, hatta aynı karadeliklerden samanyoluna indiğimiz kardeşlerimizin hepsini bir ıssız adaya terkedip, uçtum.

Arasıra yakın uzaylarından geçiyorum...

Eski zaman insanlarım bıraktığım yerlerde hala..."

Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: Shalamar - 27 Mayıs 2006, 15:11
Sevgili ergin'in yazdıklarında haklılık payı da olduğu gibi katılmadığım düşünceler var.

Aynı dönemde müzik yapan herkesin İlhan İrem'in müziğine ve hayatına etki ettiği doğrudur, aynı dönemin siyasilerinin, sokakta patates satışı yapan satıcının, Afrika'da açlık çekenlerin yarattığı etki gibi... Hiç tanımadığımız varlığını bile bilmediğimiz insanlar hayatımızda köklü değişiklikler olmasına neden olabilir...

Sevgili ergin, büyük genellemeler yazmış olduğunuz İlhan İrem dinleyicisini anlamak için ve onların hiç anlamadığını düşündüğünüz İlhan İrem'i biraz daha tanımak için herhangi bir kitabını okumanızı salık veririm, haddim olmayarak...

Eğer ki, "Ben İlhan İrem'i sadece müziğini dinleyerek, 80 öncesindeki romantizmini içimde yaşatarak seviyorum" derseniz başka... Kimsenin sözü olamaz ancak o zaman da yukarıda yazdığınız gibi "İlhan İrem'in, bugün peşinden koşanların O''nu aslında hiç tanımadıklarını bilmediklerini görüyorum.." deme hakkını bulmamalısınız...

Işık ve Sevgiyle...
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: ergin - 27 Mayıs 2006, 20:50
Sevgili shalamar, öncelikle incelik dolu cevabın için teşekkür ediyorum..

En sonda söylemem gerekeni en başta söleyeyim ki "Ben İlhan İrem'i sadece müziğini dinleyerek, 94 öncesindeki hali ile seviyorum."

Sayılan isimlerin İrem'in hayatına ve müziğine ettiği etkilerin, sokakta patetes satan satıcıyla aynı doğrultuda olmadığını, Big Brother' ları krallar önde giderleri ve dahalarını okuyan gören birisi olarak biliyorsundur..

Benim tepkim ve "peşinden koşanlar" yakıştırmam kesinlikle bütün sevecenler için değil sadece Türk müziğindeki etkileri tartışılmaz isimlere "bunlar" diye hitap eden ve İrem'in bu isimlerle aynı sahneyi paylaşmasının yakışıksız, üzücü olacağını düşünen arkadaşlar içindir..
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: Shalamar - 28 Mayıs 2006, 00:12
Sevgili ergin,
Ben de bir konuya açıklama getireyim izin verirseniz, benim hayat görüşümde, çok küçük gibi görünen etkenlerin, tüm hayatımı değiştirebildiği vardır. Bulunduğunuz ortamdan bir saniye geç çıkmanıza neden olan bir olay/kişi, yolda ayağınıza takılan bir taş, kaçırdığınız bir otobüs tüm hayatınızı değiştirebilir olumlu veya olumsuz yönde... Biliriz veya bilmeyiz bu değişikliği... "Patates satan satıcı" da bu yönde bir örnektir.

Aynı sahneyi paylaşmayı yakıştıramamak konusunda ise, yukarıda yazmış olan arkadaşların, Sizin de değer verdiğiniz duayenleri kastettiklerini sanmıyorum. Ancak duyuruda yer alan bir kaç ismin dışındakilerin İrem'in duruşu ile bağdaşmayan bir paydada yer aldıklarını inkar etmemek gerekir.

Bu demek değildir ki İrem, genç sanatçı ve sanatçı adaylarına destek vermemiştir, vermeyecektir. Halen piyasada bulunan bazı kişilerin kendilerini göstermelerini tamamen kendi prodüksiyonu olan bir yarışma ve albüm ile yine İrem destek olmuştur. Diğer yandan yozlaşan pop kültürüne "ortalığı pop götürüyor" yaklaşımı da O'na aittir... Bacağını göstererek sanatçı olunacağını düşünen kişilerle aynı sahneyi paylaşmamasını yadırgamamak, hatta buna destek olmak Sizin gibi kaliteli müziğin savunucusu için de geçerlidir...

Işık ve Sevgiyle...
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: ergin - 28 Mayıs 2006, 12:38
Eğer ki arkadaşların tepkisi Deniz Seki ve örnekleriyle İlhan İrem'i aynı sahnede görmemek içinse kesinlikle bu tepkinin en başında ben yer alırım, sonuna kadar destek veririm. Ama gerek mesajlardan birinde Yeliz' in örnek gösterilmesinden, gerekse s(c)enaze'nin mesajındaki genellemeden dolayı tersi bir izlenime kapıldım ve bunu, son yıllarda ayağa düşen pop kültürünün zamanında en doğal ve kaliteli örneklerini sunmuş duayenlerle beraber Üstad' a, İlhan İrem'e yapılan bir saygısızlık olarak gördüm..
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: Shalamar - 28 Mayıs 2006, 20:55
Muhtemelen Yeliz, soyadı Yeşilmen olan ile karıştırıldı  ;)
Bilmeyenler için Yeliz ile ilgili kısa bir bilginin faydası olur diyerek konuyu şimdilik burada kapatayım istiyorum.

"1970 ortalarında epeyce insan ünlendi. Bir anda... Kimi ilk 45'likleri ile, kimi ilk Eurovision elemeleri ile. Yeliz de bunlardan biriydi." (Naim Dilmener'in yazısının devamı için tıklayınız...) (http://www.birzamanlar.net/yazarlar/naimdilmener/24/index.php3)

Işık ve Sevgiyle...
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: ergin - 30 Mayıs 2006, 14:48
Bu arada ne oldu.. İrem, gecede sahne aldı mı ?
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: Shalamar - 30 Mayıs 2006, 16:31
Bilmiyorum... Lakin sanmıyorum da...

(-da ayrı değil mi  ;)
Bu forumda da dilbilgisine çok önem veriliyor. Ne dersiniz ergin benzeri bir şey yapsak mı?)
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: Atk - 02 Haziran 2006, 11:47
Çok değerli Sevecen dostlarım... Bir önyargı var bu tartışmalarda... Benim yazdığım isimler forum yöneticileri tarafından düzenlenmiştir.. Ben bir kaç yorumcunun ismini söylemiştim ama forum yönetimi kurala aykırı olduğundan dolayı düzenlemiş... Gayet tabi Sezen Aksu, Alpay gibi bir çok güzel eseri  Türk müziğine katmış sanatçıları inkar edemeyiz...
Işık ve sevgiyle
Başlık: Ynt: İlhan İrem Tanju Okan İçin Sahnede
Gönderen: Melek Tozları - 02 Haziran 2006, 18:48
Sayın s(c)enaze,
İlgili mesajınızda, hakaret ve aşağılayıcı kelimeler içermekte olan bir cümleniz çıkartılmıştır. Bunun dışında kelime ekleme ve çıkarma yapılmamıştır.

Not: Çıkarılmış olan cümlede iki şarkıcı ismi geçmektedir.

Konu kilitlenmiştir.
usa online pharmacy